Birikim Okulları

‘Varlığa, bilgiye ve değerlere kendi medeniyetinin penceresinden bakmanın bilinci ile temel değeri insan olan ve hikmeti kuşanmış nesiller yetiştiren, medeniyet mimarları’ misyonu ile yola çıkan Birikim Okulları 1996 yılında bir grup gönüllü girişimci tarafından kurulmuştur. Aynı yıl bir ilköğretim okulu ve bir dershane eğitim-öğretim hayatına başlamıştır. Bugün 42 Okul, 17 Kampüs ile eğitim öğretim alanında hizmet vermeye, çocukların geleceklerini aydınlatmaya devam etmektedir.

Birikim Okulları, öğrencilerine akademik, zihinsel, duygusal, bedensel, sosyal ve manevi gelişimlerini gerçekleştirecek eğitim ortamları sağlamakta ve hayat boyu öğrenme ortamı sağlayarak öğretmenlerin, velilerin ve toplumun doğru üretim yapabilecekleri nitelikli bir hayatı sürmelerine katkıda bulunmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi

İstanbul Ticaret Üniversitesi, İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından 2001 yılında kurulmuş olup bünyesinde 6 fakülte, İngilizce Hazırlık Bölümü ve 4 enstitü ile araştırma ve uygulama merkezleri yer almaktadır. İstanbul Ticaret Üniversitesi, 73 öğrenci ile başladığı eğitim-öğretim hayatına 7 bin öğrencisi ve 300’ü aşkın akademisyeni ile devam etmektedir.

Uluslararası bir üniversite olma yolunda ilerleyen İstanbul Ticaret Üniversitesi imzalanan işbirliği anlaşmaları çerçevesinde hayat bulan Erasmus, Farabi ve Mevlana değişim programlarıyla öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin uluslararası tecrübe kazanmalarına imkân sunulmaktadır. Başarının ödüllendirildiği öğrenci odaklı bir şehir üniversitesi olarak öğrencilerimizin sosyal hayattan kopmadan öğrenim görmeleri ve üniversiteden aldıkları güçle gurur duyulacak sosyal sorumluluk projelerine imza atmaları başlıca zenginliklerimizden birisi olmuştur.

Akademik bilgi, birikim ve tecrübenin yanı sıra İstanbul Ticaret Odası’nın kurumsal desteğini de alarak büyüyen İstanbul Ticaret Üniversitesi, öğrencilerine sadece uluslararası geçerliliği olan bir diploma değil, aynı zamanda şehrin içindeki kampüs yaşamıyla, iş hayatının network imkânlarıyla ve akademik yönlü tecrübenin buluştuğu eğitim ortamlarında standartları yüksek bir gelecek vaat ediyor.

Hünkar Tur

Hünkar Turizm merkezi İstanbul olan, yurtiçinde ve yurtdışında bulunan ofisleriyle 6 kıta ve 30’dan fazla ülkede hizmet veren bir tur operatörüdür.

Misafirlerine yetkili sistem acenteleri aracılığıyla ulaşan ve sadece sistem acenteleri aracılığıyla satış yapan Hünkar Tur, konusunda uzman kadrosu, kaliteli hizmet anlayışıyla yurtiçi ve yurtdışı kültür turları düzenlemektedir. Bu turları düzenlerken misafirlerine en kaliteli hizmeti sunmak ve misafirlerinin seyahatleri boyunca tüm ihtiyaçları karşılamak prensibiyle hareket etmektedir.

Hakimlik Akademisi

Hukukçular Derneği ile Hakimlik Akademisi arasında 19.04.2019 tarihinde Dernek üyelerine yönelik indirim protokolü imzalanmıştır. Bu protokole göre üyeler, Hakimlik Akademisi’ne yapacakları kayıtları, Dernek’ten alacakları yazılı belge ile yapmaları halinde indirimden yararlanacaklardır.