Home Basın Açıklamaları İstanbul’daki Terör Saldırısı ile ilgili Basın Açıklaması

İstanbul’daki Terör Saldırısı ile ilgili Basın Açıklaması

written by ilker 1 Ocak 2017

Masum onlarca insanımız alçak bir terör saldırısının kurbanı olmuştur. Terör yine hedefinden sapmamış; ülkenin birlik ve dirliğine saldırmıştır.

Yeni bir umutla girilen yeni yılın ilk saatleri maalesef vahşice bir terör saldırısına tanıklık etmiştir. Masum onlarca insanımız alçak bir terör saldırısının kurbanı olmuştur. Terör yine hedefinden sapmamış; ülkenin birlik ve dirliğine saldırmıştır. Ülkenin farklı yaşayış ve inanışına sahip insanların hassasiyetlerini harekete geçirmeye matuf bu tip saldırıların amacının provokasyon olduğu açıktır.

Bir yandan farklı düşünen ve yaşayan insanlar arasına kin ve nefret tohumları ekmek bir yandan da insanların umudunu kırmak üzere programlanan bu saldırıların kaynağının her zaman aynı olduğunun bilincinde olunması elzemdir.

Öte yandan bu saldırıyı bahane ederek hemen, kendisi gibi düşünmeyen insanları fail ilan etmek hem terörün amacına hizmet etmektir hem de akılla izahtan varestedir. Bu noktada Diyanet İşleri Başkanlığımızın yapmış olduğu, “Bu insanlık dışı katliamın bir pazarda ve bir mabette yapılmasıyla eğlence yerinde yapılmasının her hangi bir farkı yoktur. Teröristlerin hedefi mekanlar değil, insandır, ülkedir, millettir ve topyekün insanlıktır.” şeklindeki açıklaması esasen bam teline dokunmuş bir açıklamadır.

Bu tip saldırılar karşısında, terörün amacına ulaşmaması için her zamanki gibi sükunet, suhulet ve birliğimizi korumamız gerekmektedir. Ve yine bu tip saldırıların bizi yıldıramayacağını bir kez daha belirtme gereği hasıl olmuştur.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hukukçular Derneği

You may also like

Leave a Comment