Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu’nun düzenlediği ''Yaz Çalıştayı''

 • Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu’nun düzenlediği ''Yaz Çalıştayı''

  Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu'nun düzenlediği ''Yaz Çalıştayı'' İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesinde 20-22 Temmuz tarihleri arasında İstanbul ve Türkiye genelindeki 18 farklı üniversiteden gelen öğrenci temsilcilerinin katılımı ile gerçekleşti.

  Programa başta Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Cavit Tatlı olmak üzere, Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Mehmet Melih Gülseren, Hukukçular Derneği Genel Sekreter Yardımcısı Av. M. Talha Güvençer, Yönetim Kurulu üyesi Av. Zeynep Kola Çağış ve gençlik komisyonu yönetimi katılım sağladı.

  Çalıştay konukları; Derneğimizin Avukat Hakları, Genç ve Stajyer Avukat Komisyon Başkanı Av. Emre Avşar, Yönetim Kurulu Üyesi Av. Halil Arslan, Hukukçular Derneği İzmir Temsilcisi ve Uluslararası Hukuk Uzmanı Av. Yasemin Sabit, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Taha Kılınç ve Auto Block Kurucusu Av. Mustansar Iqbal çeşitli konulardaki bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı.

  Çalıştay süresince, arkadaşlarımızın teşkilat sisteminin işleyişi hakkında bilgi edinmeleri amaçlanırken farklı konuları kapsayacak şekilde oluşturulan beş ayrı masada detaylı olarak proje aktarımları, etkinlik programlamaları yapıldı. Sorunların tespit edilmesi ve çözüme kavuşturulması için gerekli adımlar atıldı.

  2018-2019 eğitim yılı içerisinde daha geniş bir öğrenci kitlesine hitap ederek, hukuk fakültesindeki öğrenci arkadaşların gelişimlerine katkıda bulunmayı hedefleyen Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.