HUKUKÇULAR DERNEĞİ BEYRUT TURU

 • HUKUKÇULAR DERNEĞİ BEYRUT TURU

  Hukukçular Derneği Gezi Komisyonu olarak dördüncü yurtdışı gezimizi Beyrut'a düzenliyoruz.

  10 Ocak 2019 Perşembe akşamı saat 20:30'da gidip, 14 Ocak Pazartesi sabah 06:30 da İstanbul'da olacağız inşallah.

  40 kişilik sınırlı bir kontenjanımız mevcut olup son başvuru tarihi 28 Kasım 2018'dir.

  Bu tarihten önce kontenjanın dolma ihtimali yüksek olduğundan acele edilmesini öneririz.

  Ücret 575 USD olup bu fiyata gidiş geliş uçak biletleri, otel, sabah kahvaltısı akşam yemeği ve tüm gezi ücretleri dahildir.

  1.Gün İSTANBUL - BEYRUT

  Sabiha Gökçen Havalimanında buluşma ve check-in işlemleri ardından Pegasus Hava Yolları ile saat 20.30 da Beyrut'a hareket, 21.20'de Beyrut'a varış. Konaklayacağımız otele transfer akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

  2.Gün BEYRUT

  Otelde alacağımız kahvaltı sonrası Beyrut'u tanıyacağımız yarım günlük panoramik şehir turumuza birbirinden şık kafeler, restoranlar, alışveriş merkezleri, hemen her yerde karşınıza çıkan ünlü markalar ile Paris sokaklarını hatırlatan Solider'i gezerek turumuza başlıyoruz. Osmanlı Saat Kulesi, Güvercin Kayalıkları, Mecidiye Camii, Ömer Camii, Birleşmiş Milletler Binası, tarihi Yunan Ortodoks ve Katolik kiliseleri başlıca keşif duraklarımız. Beyrut Müzesi'nde Fenikelilerin izlerini gördükten sonra serbest zaman veriyoruz. Ardından konaklayacağımız otele transfer akşam yemeğinin alınması ve konaklama.

  3.Gün JEITA & BIBLOS & SIDON

  Otelde alacağımız kahvaltı ardından ‘'Jeita & Biblos'' gezimiz için hareket ediyoruz. Karstik oluşumlar ile şekillenmiş Jeita da, yukarı ve aşağı olmak üzere iki adet mağara bulunmaktadır. Aşağı mağara içindeki gezi tekneler ile yapılmaktadır. Mağaralardan geri aşağıya inerek aracımızla Biblos'a hareket. Deniz kıyısında yer alan antik Fenike liman şehri Efsaneye göre Mısır Tanrısı Osiris'in Kapatıldığı sandıkla sürüklendiği ve karaya vurduğu düşünülen Byblos'a varış. Ardından Lübnan'ın üçüncü büyük şehri olan Sidon'a gidiyoruz. Sidon Deniz Kalesi, Eshmun Tapınağı, 1721 yılında Ali Ağa tarafından inşa edilmiş olan Osmanlı Sarayı Debbané görülecek yerler arasında. Akşam yemeğini Sidon'da yedikten sonra Beyrut'a dönüş. Geceleme otelimizde.

  4.Gün BEYRUT (BAALBEK & ANJAR)

  Otelde alacağımız kahvaltı ardından Beyrut'a yaklaşık 2 saatlik mesafede(90 km), Lübnan Dağları'nın arkasındaki Bekaa Vadisi üzerinde yer alan ve tarihçesi 9000 yıl öncesine dayanan Baalbeck şehrine hareket. Heliopolis olarak da bilinen Baalbeck, Roma İmparatoru Constantin'in 4.yy da Hıristiyanlığı kabulüne kadar olan dönemde Altın dönemini yaşayarak imparatorluğun ihtişamını göstermek adına başkent Roma'dan sonra inşa ettiği en büyük dini merkezdir. Venüs, Jüpiter ve Bacchus adına adanmış 3 tapınak bulunur. Günümüze kadar en iyi korunmuş Roma tapınağıdır. Bekaa Vadisi üzerindeki yolculuğumuzu sürdürerek Anjaar'a gidiyoruz. 8.yy da Emevi halifesi Al-Walid ibn Abdel Malek tarafından yaptırılan Emevi eseri olan antik şehri gezeceğiz. Anjaar'ı ziyaretimiz sonrasında Beyrut'a dönüş akşam saatlerinde Akşam Yemekli meşhur Beyrut Gecesi turunun ardından havalimanına transfer Pegasus Hava Yolları uçağı ile 03.35'de İstanbul'a uçuş ve 06.30'da varış ile turumuz sona eriyor.

  İKİ KİŞİLİK ODADA KİŞİBAŞI: 575$ / TEK KİŞİ FARKI: 175 $

  7-12 YAŞ ÇOCUK: 475 $ / 3 – 6 YAŞ ÇOCUK: 475 $ / 0-2 YAŞ BEBEK: 95$

  HİZMET DETAYLARI

  Ücrete Dahil Olan Hizmetler

  - Programda belirtilen tüm tur ve geziler

  - Pegasus HavaYolları Uçak Bileti

  - 4* Gems otel'de Konaklama

  - Otelde alınan sabah kahvaltısı

  - Local restaurantlarda alınan 3 adet akşam yemeği

  - Gruba özel araç tahsisi

  - Rehberlik

  - Müze ve ören yeri giriş ücretleri

  - Jeıta Grosso giriş ücreti

  - Baalbeck ve Anjar giriş ücretleri

  - Yemekli Beyrut Gecesi

  - Otopark ücretleri

  Ücrete Dahil Olmayan Hizmetleri

  - Öğle yemekleri

  - Yurt dışı çıkış harcı

  - Seyahat sigortası

  - Ekstra harcamalar

   

  beyrut