Hukukçular Derneği: Acımız oldukça taze

 • Hukukçular Derneği: Acımız oldukça taze
  Basın açıklamasında konuşan Hukukçular Derneği Genel Başkanı Avukat Cavit Tatlı, “Milletimizin aklında ve yüreğinde unutulmayacak izler bırakan 15 Temmuz darbe girişiminin 1. sene-i devriyesini yaşadığımız bu günlerde, ülkemizi bölme planının bir parçası olan 15 Temmuz hain girişimini gerçekleştirenlere karşı olan öfkemiz ve şehitlerimiz için duyduğumuz acımız oldukça tazedir” diye konuştu. 

  “Küresel vahşet projesinin içimize sızan maşalarıdır”

  Tatlı, darbenin asıl amacını “Ülkemizi tarihinde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye'yi iç savaş ortamına sokmak, Ortadoğu üzerinde yürütülen planlar dahilinde ülkemizi işgale açık hale getirmek ve Türkiye Cumhuriyeti'ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti” sözleriyle özetlerken, “15 Temmuz gecesi, aziz vatanımızın tepesinde kanunsuzca uçaklar uçurup, helikopterler gezdirip, cadde ve sokaklarda tanklar dolaştıranlar, küresel vahşet projesinin içimize sızan maşalarıdır. Bu maşaları tutan eller kirlidir, kanlıdır ve tamamı birden ülkemizin ezeli ve ebedi düşmanlarıdır” dedi. 

  “Bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı, inançlı, cesaretli ve şuurlu evlatlarıdır”

  Avukat Cavit Tatlı, açıklamasına “FETÖ Terör Örgütü mensubu alçaklar en sonunda milletimize silah doğrultmuş, mermi ve bomba yağdırmıştır.
   
  15 Temmuz darbe girişimi göstermektedir ki; Meclisi bombalayan, halkın üzerine ateş açan, Emniyet Müdürlüğü binalarını bombalayıp, polislerimizi şehit eden, tankları vatandaşların üzerine sürüp paletlerin altında her şeyi ezip paramparça eden, silahsız ve savunmasız masum insanları silahlarıyla şehit eden bu girişim şayet başarılı olsaydı; Irak, Suriye ve Mısır'da yapılanları kesinlikle gölgede bırakacaklardı.
   
  Tankların ve silahlı teröristlerin karşısında, milletimizin cesur ve şanlı direnişi bir kez daha göstermiştir ki bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı, inançlı, cesaretli ve şuurlu evlatlarıdır” diyerek devam etti.