HUKUK OKULU ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİYLE BULUŞTU!

 • HUKUK OKULU ONUR ÖDÜLLERİ SAHİPLERİYLE BULUŞTU!

  Hukukçular Derneği tarafından düzenlenen ve gelenekselleşen Hukuk Okulu programı bu sene 7'ncisi ile karşınıza çıktı. Hukuk Okulu 7'de birbirinden donanımlı konuşmacılarıyla Türkiye'nin dört bir yanından gelen hukuk fakültesi öğrencileri dolu dolu üç gün geçirirken hukuka, hakka ve adalete yıllarını vermiş üstadlar da unutulmadı.

   Bu sene ilki gerçekleştirilen Hukuk Okulu Onur Ödülleri takdiminde Necati Ceylan (Avukat), Muhammet Emin Özkan(Avukat) ve Muharrem Balcı (Avukat) Hukuk Okulu 7'de gençlerle bir araya geldi.

  Üstadlara ödüllerini Hukukçular Derneği Genel Başkanı Cavit Tatlı (Avukat) ile Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Mehmet Melih Gülseren (Avukat) tarafından takdim edildi. 

   Ödül takdiminin ardından Üstad Muhammet Emin Özkan, mesleğini icraa ederken kendisine ilke edindiği sözleri gençlerle paylaşmayı ihmal etmedi: “Sevdiklerim varken sevmediklerimden, güzellik varken çirkinlikten, doğruluk varken yanlışlıktan bahsetmeyi istemem.”

   Üstad Necati Ceylan ise konuşması sırasında “Savunma mesleği kutsaldır, vazgeçilmezdir.” diyerek gençlere aslında ne kadar önemli ve kıymetli bir mesleğe talip olduklarını sözleriyle ifade etti.

   Mesleğinde 40. yılını tamamlamış olan Üstad Muharrem Balcı, “Biz aynı zamanda Aliya'nın öğrencileriyiz o, “Elimde olsa bütün okullara eleştiri dersi koyardım.” derdi. Eleştirel bakış açısına çok ihtiyacımız var. Bu konuda özellikle hukukçulara çok iş düşüyor.” diyerek gençlere altın niteliğinde tavsiyelerde bulundu.    

   Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Mehmet Melih Gülseren Mehmet Melih Gülseren (Avukat) program esnasında ‘‘Hukuk Okulu programı ile bizler birçok öğrenciyi ağırlıyoruz ve onlarla bir araya geliyoruz. Bu sene Hukuk Okulu Onur Ödüllerini düzenlerken tek gayemiz birbirinden değerli üç üstadımızı öğrenci arkadaşlar ile bir araya getirmek, onların engin tecrübelerinden faydalanmalarını sağlamaktı. Üstadlarımızdan öğreneceğimiz birçok şey var, onları erken tanımanın hepimiz için çok değerli olduğunu düşünüyorum.'' sözlerine yer verdi.

  Hukuk Okulu 7'de kıymetli üstadlarımız eşsiz tecrübeleriyle gençlerin yanlarında oldular. Kendilerine mesleklerinde bizleri her daim aydınlatmaya devam ettikleri nice yıllar diliyoruz…