Geleneksel tanışma kahvaltısı gerçekleşti

 • Geleneksel tanışma kahvaltısı gerçekleşti

  Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu'nun düzenlediği ‘Geleneksel Tanışma Kahvaltısı' 2 Aralık Pazar günü Eyüp Belediyesi Nikah Salonu ve Kültür Merkezi'nde beşyüze yakın konuğun katılımı ile gerçekleşti.

  Her yıl genç hukukçu adaylarımız ve meslek büyüklerimizin katılımı ile gerçekleşen kahvaltı organizasyonumuzda, öğrenci arkadaşlarımızın birçok üstad ile tanışarak, hasbihal ederek ve mesleki anlamda merak ettiklerini birebirde sorma fırsatını yakalayabilmeleri için ‘her masada bir üstad' konsepti ile hareket ederek öğrenci arkadaşlarımız için faydalı bir program gerçekleştirdik.

  Programımız başta Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Mehmet Melih Gülseren, Hukukçular Derneği Onursal Başkanı Necati Ceylan, Hukukçular Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinin yanısıra hakim, savcı, avukat ve akademisyenlerin katılımıyla gerçekleşti. Hukukçular Derneği Genel Başkan Yardımcısı ve Gençlik Komisyonu Başkanı Av. Mehmet Melih Gülseren programdaki konuşmalarında şu ifadelere yer verdi:
  ‘Faaliyetlerine 1970 yılında başlayan ve 70 ilde temsilciliği bulunan derneğimiz alanında Türkiye'nin en büyük ve en köklü derneği konumundadır. Sahip olduğumuz bu ayrıcalıklı konum bizi gururlandırmakla birlikte üzerimize ciddi sorumluluklar da yüklemektedir. Biz de faaliyetlerimizi sahip olduğumuz bu bilinçle gerçekleştirmeye çalışmaktayız.
  Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonu olarak bizler ise çok sayıda üniversitede bulunan teşkilatlarımızla her daim gençlerle iç içe olmak, gençlerin dertleri ile hemhal olmak, onların mutluluklarını paylaşmak, öğrenci kardeşlerimizin henüz fakülte sıralarındayken gerekli hukuk nosyonunu kazanabilmeleri, hayallerini gerçekleştirebildikleri bir öğrencilik geçirebilmeleri adına durmaksızın ve yorulmaksızın çalışmalarımıza devam etmekteyiz. Mesleğin Fragmanı programlarından, Tecrübe Aktarımı Seminerleri'ne, Meslek İstasyonları'na, Adliye ziyaretlerine, sosyal sorumluluk projelerinden kültür sanat etkinliklerine uzanan ve Hukuk Okulu gibi markalaşmış, gündemin hukukun içeriği ile harman olduğu konulara ilişkin olarak konuşulmak üzere, uzman kadroların katılımı ile gerçekleşen programlar da dahil, birçok programla geleceğin hukukçularını yetiştirebilmek adına çabalamaktayız.

  Gençlik Komisyonu bünyesinde yapılan bu faaliyetler dar bir kadronun değil, aksine üniversitelere yayılmış geniş bir teşkilatın ürünüdür. Gösterdikleri üstün gayretten ötürü teşkilatımızda bulunan ve bu faaliyetlerin her aşamasında görev alan bütün öğrenci kardeşlerimizi tebrik ediyoruz.
  Bizler için buradaki en önemli kazanımın ise teşkilatımızda bulunan öğrenciler arasında kurulan kardeşlik hukuku olduğunu da bu vesile bir kez daha belirtmek isterim. Ailelerinin duasıyla bugünlere gelen kardeşlerimizin, ülkemizde ve dünyada saygın konumlara geldiklerinde de aralarındaki ilişkiyi muhafaza edeceklerine olan inancımız tamdır. Kendini birçok alanda iyi yetiştiren, ülke ve dünya gündemine dair söyleyecek sözü olan, ülkemizde adaletin tesisi için durmadan çalışan ve çabalayan siz genç kardeşlerimizi bu ailenin bir parçası olarak çalışmalarımızda da yanımızda görmek istiyoruz.
  Pazar sabahını sizlerle sohbet etmek için ayırmış meslek büyüklerimize de katılımlarından dolayı ayrıca teşekkür ediyorum. '
  Kahvaltımız öğrenci arkadaşlarımız ve meslek büyüklerimiz ile çektirilen aile fotoğrafı ile sona erdi.