Cenevre ve Strasbourg’ta gerçekleştirilen kurumsal ziyaretler

 • Cenevre ve Strasbourg’ta gerçekleştirilen kurumsal ziyaretler

  Hukukçular Derneği, Uluslararası Hukukçular Birliği, Yeryüzü Avukatları Derneği ve Yaider mensuplarınca İsviçre'nin Cenevre ve Fransa'nın Strasbourg kentlerine bir takım proğramlara katılmak ve görüşmeler yapmak üzere program düzenlendi.

  Bu programa Hukukçular Derneğimizi temsilen Av. Dr. Mustafa Halit Korkusuz, Uluslararası Hukukçular Birliğini temsilen Av. Emine Yıldırım, Yeryüzü Avukatları Derneğini temsilen Av. Ömer Faruk Yıldırım ve Yaider'i temsilen Furkan Kölük katıldı.

  Program kapsamında öncelikle Cenevre kentine gidilmiş ve burada Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nde “İş Dünyasında İnsan Hakları” programına katılıp, Cenevre'de adalet müşaviri olarak görev yapan Hakim Ahmet Ulutaş bey ziyaret edildi.

  Strasbourg'da ise Avrupa Konseyi Daimi Türk Büyükelçisi Sn. Erdoğan İşcan bey ziyaret edilmiş ve kendisiyle çok verimli bir görüşme gerçekleştirilmiştir. Strasbourg Türkiye Büyükelçiliği Adalet Müşaviri Sn. Hakim Mustafa Tayyip Çiçek'de bu görüşmeye katılan isimler arasında yer aldı.

  Ayrıca Avrupa Konseyine akredite olmuş tek Türk Sivil Toplum Kuruluşu olan Cojep de ziyaret edilmiş ve Cojep Genel Başkanı Ali Gedikoğlu ile samimi bir ortamda görüş alışverişinde bulunuldu.

  Cenevre ve Strasbourg'da yapılan ziyaretler kapsamında Avrupa Konseyi ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi de ziyaret edildi.