6. HUKUK OKULU

 • 6. HUKUK OKULU

  Hukuk Okulu Nedir?

  Hukukçular Derneğinin vizyon projelerinden biri haline gelen Hukuk Okulu; çağın gerektirdiği yenilikçi düzen çerçevesinde meydana gelen değişimlerden oldukça etkilenen hukuk alanını birbirinden kıymetli konuklarla ve Türkiye'nin dört bir yanından katılacak hukuk öğrencileri ile çalışmayı ve tartışmayı hedefliyor. Adaletin tesisinde ve hukuk sisteminin sorunsuz bir şekilde işlemesinde adeta kilittaşı rolündeki hukuk öğrencileri bu programla olan hukuku(de lege lata) olması gereken hukuka(de lege feranda) yaklaştırmak için biraraya geliyor.


  Hukuk Okulu fakülte sıralarından itibaren kazanılması gereken hukuk nosyonunun alınabilmesi için güncel hukuki meseleleri çeşitli açılardan ele alarak farklılık oluşturmayı amaçlıyor.


  İlk oturumda Ceza Muhakemesi Hukuku'nun en önemli kısımlarından biri olan Sorgulama Teknikleri; kıymetli akademisyenler tarafından teorik açıdan ele alınırken, pratikteki uygulamaları ve mevcut durumu ilk ağızdan bir savcıdan dinleme olanağı bulacak.


  Ticaret Hukuku oturumunda; Fikri ve Sınai Haklar Hukuku, Sigorta Tahkim ve Havacılık Hukuku gibi son dönemde oldukça gelişme gösteren hukuk dallarına ait güncel içtihatlar, kanun değişiklikleri ve uygulamalarına ait birbirinden değerli konuşmacıları dinleme olanağı bulacak.


  Türkiye'de ve dünyada oldukça önemli bir yere sahip olan ve teknolojinin gelişmesiyle paralel olarak her gün değişen ve gelişen Bilişim sektörünü hukuki bir yaklaşımla ele alma olanağı bulacaksınız.

   

  BİLGİ VE BAŞVURU İÇİN TIKLAYINIZ