2017 Yaz gençlik kampı gerçekleşti

 • 2017 Yaz gençlik kampı gerçekleşti

  Hukukçular Derneği Gençlik Komisyonumuzun üniversite temsilcilerine yönelik tertip etmiş olduğu 2017 Yaz Gençlik Kampı 20-21-22-23 Temmuz 2017 tarihlerinde Kocaeli ili Darıca ilçesinde bulunan Basın İlan Kurumu tesislerinde gerçekleştirildi.

  Bayan öğrenci temsilci ve adaylarına yönelik kampımız 20 Temmuz 2017 perşembe günü başlamış olup cumartesi öğlene kadar devam etmiştir. Erkek öğrenci temsilci ve adaylarına yönelik kampımız ise cumartesi günü başlamış olup pazar günü akşam saatlerine kadar devam etmişti.

  Perşembe günü bayan öğrencilere yönelik Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkanı Av. Uğur Yıldırım tarafından teşkilatlanmanın sivil toplum kuruluşlarındaki ve avukatlık mesleğindeki önemini anlatan bir konuşma gerçekleştirilmiştir. Aynı gün öğrencilerin geçmiş dönem faaliyetleri incelendi.

  Cuma günü;  Dilek Yıldırım, Hukukçular Derneği Genel Başkan vekili Av. Adem Yıldırım, ve Hukukun Üstünlüğü Platformu eski başkanlarından Av. Betrettin İskender bayan öğrenciler ile örnek müslüman hukukçu bir genç nasıl olmalı konusunu sohbet tadında işlendi.

  Aynı gün içerisinde toplu istişareler yapılmış olup önümüzdeki sene içerisinde yapılması planlanan üniversite ve kulüp faaliyetleri ile çalışmaları değerlendirilmiştir. Akşam saatlerinde yapılan son toplantıda ise sonuç odaklı faaliyet bülteni önümüzdeki seneye ait olmak üzere çıkartıldı.

  22 Temmuz cumartesi günü Hukukçular Derneği Genel Başkanı Av. Cavit Tatlı ile bayan öğrencilere yönelik hem tanışma hem projeler üzerine kısa bir program gerçekleştirilmiştir. Cumartesi sabah, programların icra edildiği Basın İlan Kurumu tesisine giriş yapan erkek öğrenci temsilci ve adayları ile birlikte örnek şahsiyet sayın Av. Muhammet Emin Özkan çok kıymetli mesleki tecrübelerini ve mesleki ilkelerini hem bayan hem de erkek öğrencilere aktardı.

  Bu programın ardından bayan öğrenci temsilci ve adayları kamptan ayrılmak suretiyle İstanbul'a geri dönmüşlerdir. Erkek öğrenci temsilci ve adaylarına  yönelik olarak programlar devam etmiştir. İlk olarak Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu tarafından gerçekleştirilen teşkilatlanma programı ve hemen akabinde Hukukçular Derneği Genel Sekreteri Av. Ahmet Yılmaz tarafından sohbet tadında bir toplantı icra edilmiştir. Öğrenciler aynı akşam Derneğimizin Sakarya, Bursa, Bolu, Bilecik ve Düzce temsilcileri ile tanışıp sohbet etme imkanı buldu.

  23 Temmuz Pazar sabahı Hukuk Vakfı Başkanı Av. Muharrem Balcı tarafından öğrencilere yönelik verimli bir sunum gerçekleştirilmiştir. Öğleden sonra toplu istişareler çerçevesinde geçen sene yapılan faaliyetler değerlendirilmiş, önümüzdeki senenin faaliyet bülteni ve özellikle kulüp çalışmalarına dair planlar çıkartılmış olup sonuç odaklı hedefler belirlendi.

  2017 Yaz Gençlik kampımız planlanan programlara riayet edilerek tamamlandı.